Hopp til hovedinnholdet

Er det vanlig å få blødninger tre-fire dager etter angre pillen?

Jente 16 år
 

Spørsmål
Hei :)
Jeg tok en angrepille på onsdag 17.12 og igår 20.12 fikk jeg en slags blødning, og idag blør jeg litt. Igår var det ganske friskt blod, men idag er det mer brunt og virker som ganske kraftig utflod med litt blod i. Er det vanlig å få slike blødninger tre-fire dager etter pillen? Jeg skal ikke ha mensen på en stund, siden jeg fikk den 11.12.
Dette spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
 

Svar
Hei.
Det er helt vanlig å få blødninger i forbindelse med bruk av angrepillen. Mange opplever også at mensen kan være litt forsinket.

Vennlig hilsen helsesøster
Fikk du svar på det du lurte på?

Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Sex
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om sex


Quiz: Hva vet du om søvn?

Er søvn ekstra viktig når du driver aktivt med idrett?